Які пасти використовують для полірування автомобільного скла

Більшість стекол з часом покриваються нальотом і мутніють, через що погіршується оглядовість і втрачається привабливий зовнішній вигляд. Саме тому бажано періодично полірувати стекла автомобіля. Але чим саме полірувати?

Кожна паста для полірування скла автомобіля має свої особливості. Одні використовуються для усунення грубих подряпин, інші – для дрібних рисок, а треті – просто усувають матовість.

Паста для полірування скла автомобіля машинним способом

Глибокі подряпини на склі неможливо усунути однієї лише пастою. Великі подряпини найкраще прибирати шліфуванням, за допомогою шліфувальної машини і абразивних кіл. Більш дрібні – можна усунути за допомогою полірувальної машинки, двох поролонових кіл і декількох паст, наприклад фірми FARECLA G3, G6, G10.

У самій грубій пасті міститься максимально великий абразив, що прибирає легкі подряпини, а в найтоншої – частинки абразиву, що мають надмалих розмір, що і призводить згодом до бездоганного блиску. Можна користуватися аналогічними пастами фірми «3m», які є професійними, але більш дорогими.

Важливо знати, що …

… під час полірування шліфувальної або полировальной машинами важливо не переборщити з оборотами, щоб не перегріти скло. В іншому випадку воно може лопнути.

Паста для ручної поліровки

Універсальним засобом є паста ГОІ. Вона застосовується для полірування металів (в т.ч. дорогоцінних), пластика, екранів телефонів і автомобільних стекол. Паста продається в формі брусків зеленого кольору. Основа ГОІ – це оксид хрому. Паста ділиться на 4 види:

  • №4 – найгрубіша. Використовується для усунення сильних потертостей і неглибоких подряпин.
  • №3 прибирає матовість і сприяє невеликому блиску.
  • №2 і №1 дають максимальний (ювелірний) блиск.

Для ручної поліровки потрібно натерти м’яку тканину пастою ГОІ і з її допомогою полірувати скло або інші матеріали. Для максимального результату, можна крапнути на тканину (краще повсть) суміш бензину і масла.

Шліфування або полірування?

Слід чітко розрізняти шліфування й полірування. Професіонали не можуть сплутати ці два поняття. А серед звичайних автомобілістів, особливо малодосвідчених, зустрічаються такі, які не роблять різниці між цими операціями. Однак відмінності є і чималі.

Як вже говорилося, шліфування впливає на скло грубим абразивом і видаляє певний його шар. Шліфування використовують для того, щоб зачистити глибокі подряпини, які неможливо прибрати будь-яким іншим способом. Після даної операції скло виглядає матовим і через нього неможливо що-небудь розглянути.

Під мікроскопом шліфована поверхня скла виглядає, як Гімалайські гори. Щоб скло набуло оптичну прозорість, необхідно перетворити «гори» в рівнину. Для цього потрібно впливати на зашліфований поверхню більш дрібним абразивом. Для прискорення процесу вирівнювання, використовують поетапну полірування, коли по черзі використовуються пасти, розмір абразивного наповнювача яких з кожним разом зменшується.

На замітку

По суті, шліфування та полірування відрізняється тільки глибиною впливу. Але, тим не менш, це різні операції, оскільки у них різні цілі. Якщо шліфування потрібна для усунення глибоких вад, то полірування усуває наслідки шліфування або просто прибирає дрібні подряпини.

полірування також називають нанесення захисного полироля. У цьому випадку мова не йде про вирівнювання поверхні скла. Захисний поліроль для скла містить речовини, які надають брудовідштовхуючий ефект. Щітки двірників видаляють воду і бруд з обробленого скла набагато якісніше.

Як визначити необхідний вид обробки скла? Відполірувати можна тільки дрібні подряпини. Майстри визначають ступінь пошкоджень на око. Любителям можна порадити протестувати подряпини наступним способом: спробуйте пошкребти подряпину нігтем, і якщо він стане зачіпатися, то потрібна шліфовка; якщо немає, то таку подряпину можна заполірувати.

Особливості полірування

Перед поліруванням варто очищати скло склоочисником або хоча б знежирювати спиртом. Це сприятиме кращому результату. Щодо максимальної транспарентності особливо важливо під час полірування лобового скла.

Подряпини і потертості на склі краще прибирати за допомогою електроінструменту, оскільки ручне полірування дає мінімальний результат при максимальних зусиллях. Якщо полірувати вручну, то за півдня можна прибрати лише матовість на одному склі. Аналогічний обсяг роботи полірувальна машинка дозволяє виконати за 20-30 хвилин.

Якість полірування багато в чому залежить від організації і культури праці. Робоче місце повинно бути максимально підготовлено: очищено від пилу, частинки якої можуть діяти як абразив. Багато хто вважає це зайвим, але професіонали знають, що відполірувати скло до ідеального глянцю вдається тільки в практично стерильних умовах.

Полірування вітрового скла може зайняти до трьох годин безперервної роботи. Значно прискорити цей процес не виходить. А ось уповільнити можна, наприклад, якщо недостатньо тиснути на полірувальну машинку, або пересувати її занадто повільно. У той же час не варто надавати надмірне тиск на інструмент, тому що можна швидко втомитися.

На швидкість полірування впливає і інструмент. Полірувальні машинки професійного класу мають функцію автоматичного контролю оборотів. Вони утримують постійну швидкість обертання диска незалежно від навантаження. Таким чином, забезпечується оптимальне вплив на оброблювану поверхню.

Власна полірувальна машинка справжньому автомобілісту, що любить своє авто, просто необхідна. Працювати нею нескладно, і найчастіше це краще, ніж чекати десь в кафе, поки хтось відполірує твою машину. Дві години роботи полірувальника коштують не менше 1,5 тис. Рублів, а хорошу полірувальну машинку можна придбати за 15 тис. Таким чином, всього за кілька поліровок (якщо вважати і полірування кузова) можна окупити настільки корисний в господарстві інструмент.

Після закінчення полірування скла автомобіля слід знову помити його з використанням безконтактної піни, якщо попередньо проводилася шліфування. Якщо скло тільки полірували, то автомобіль можна просто помити водою під напором. Також не забудьте нанести захисний поліроль для скла, який забезпечить брудовідштовхуючий ефект і захистить від всюдисущого абразиву.

Цікаве відео: застосування полірувальних паст