Як видалити вм’ятини на кузові без його фарбування?

на сьогоднішній день є можливість видалення вм’ятин без фарбування. Завдяки спеціальній технології PDR (беспокрасочное видалення вм’ятин), придуманої німецькими фахівцями, можна відновлювати будь-які пошкодження, за умови повної зі ранность лакофарбового покриття.

Технологія PDR дозволяє економити кошти в 2-3 рази, адже для вирівнювання пошкоджень на металі потрібно лише спеціальний інструмент і професійні навички майстра.

Інструментарій для рихтування без фарбування

Робота за технологією PDR здійснюється за допомогою наступного інструменту:

1. Присоска. Не дивлячись на простоту її застосування (приклеїти в центр вм’ятини, потягнути на себе), вона прибирає нерівність на 50-70%.

2. Зворотний молоток. Після присоски приклеюються пістони, які підбираються за розміром ушкодження. Потім до них кріпиться зворотний молоток і витягується нерівність. При великому ушкодженні клеїться кілька пістонів. Чим менше ставати вм’ятина, тим меншого розміру підбираються пістони.

3. Олівець і молоток. Практично завжди після вм’ятини залишається горбок, його усувають легким осаджуванням за допомогою фторопластового олівця і молотка з гумовим наконечником.

Вирівнювання мініліфтером

Альтернативою зворотному молотку може бути мініліфтер. Це універсальний інструмент, який дозволяє вирівнювати середні і малі пошкодження на кузові. Він дуже зручний і простий в роботі, тому з його допомогою вирівняти вм’ятину може абсолютно будь-яка людина. Мініліфтер продається в наборі з пістонами, клеєм, засобом для змивки клею і іншими допоміжними засобами (залежить від вартості набору).

На замітку

Для вирівнювання нерівностей в важкодоступних місцях використовуються гачки. Як правило, вони однакові за формою, але різні за довжиною, що дозволяє усунути яму в самих різних частинах кузова.

Технологія PDR активно витісняє класичну рихтування, адже має масу переваг:

  • швидкий ремонт;
  • економія коштів;
  • чудовий результат;
  • відсутність шпаклівки на машині;
  • не порушується рідне лакофарбове покриття (що буде істотним плюсом при продажу).

Видалення вм’ятин, при відсутності пошкоджень на фарбі, є найбільш доцільним ремонтом автомобіля на сьогоднішній день. Ну, а якщо пошкодження лакофарбового покриття є, то допоможе тільки рихтування автомобіля класичним способом.

Коли допускається рихтування без фарбування?

Є дві головні умови, за яких можливе виправити вм’ятину без видалення ЛКП. Перше – це абсолютна цілісність фарби. Друге – відсутність складок на металі (маються на увазі заломи з розтяжкою).

В залежності від якості лакофарбового покриття та конфігурації вм’ятини, рихтування без фарбування може бути протипоказана. В першу чергу, це ті випадки, коли фарба відшаровується від кузова. Так буває не часто, але якщо відшарування відбулося, то без фарбування не обійтися.

Якщо при відшаруванні фарби виправити вм’ятину за технологією PDR, то з часом під відшарувалися ділянкою з’явиться корозія. Автомобільна фарба володіє певною еластичністю, але при сильній деформації вона піддається структурним змінам. У ЛКП можуть з’явитися мікротріщини, через які обов’язково проникне волога.

Виявити відшарування фарби можна простукуванням або легким промацуванням. Глухий звук або прогини фарби будуть вказувати на відшарування. Інакше кажучи, вести себе відшарувалася фарба буде не так, як на непошкоджених ділянках.

Що стосується кваліфікації вм’ятин за ознакою розтяжки металу, то в більшості випадків, якщо ЛКП залишається цілим, то і метал не тягнеться. Таким чином, сама фарба виступає індикатором. Але остаточний вердикт все ж за фахівцем, який буде займатися рихтуванням.

Стабільність результату

При рихтування без фарбування вплив на метал мінімальне. Якщо все робиться правильно, то ділянку з вм’ятиною відчуває навантаження, зворотні тим, при яких вона виникла. Таким чином, метал відновлює своє початкове положення, при якому відсутні внутрішні напруження.

На замітку

Якщо порівнювати беспокрасочное технологію з класичною, то з точки зору стабільності результату, вона більш надійна. Метал відіграє назад, при цьому структурні зміни мінімальні. Не дарма така рихтування називається делікатною.

При звичайній рихтування накладаються шари шпаклівки, а сам метал відчуває напруги, хоча вони і розосереджені по великій площі. Однак в результаті постійної вібрації, яку відчуває кузов під час руху автомобіля, отрихтовать класичним способом поверхню може незначно змінювати свою конфігурацію. При рихтування без фарбування така ситуація практично виключається, оскільки метал зайняв своє «рівноважний» положення.

Скільки часу знадобиться на рихтування

Все залежить від ступеня пошкодження. Якщо вм’ятина підходить під беспокрасочное рихтування, то вона в будь-якому випадку буде виправлена ​​набагато швидше і дешевше, ніж при рихтування традиційними методами. Проста вм’ятина може бути усунена протягом декількох хвилин. Дуже складна – не менше години.

Однак оскільки рихтування без фарбування сьогодні користується великим попитом, а володіють цим методом поки що мало хто, то до майстрів шикуються довгі черги, особливо в сезон. І хоча сама рихтування проходить швидко, чекати своєї черги можна і день і два – як пощастить.

Але за великим рахунком це все одно швидше, ніж при звичайній рихтування. До слова, до хорошим рихтувальник завжди складно потрапити. Незмінним ж залишається економія, оскільки беспокрасочное рихтування обходиться дешевше.

Чи можна самостійно виправити вм’ятину, не порушивши ЛКП?

Все залежить від класифікації вм’ятини. Якщо її можна витягнути мініліфтером, або штовхнути зі зворотного боку, то ніяких проблем немає, при наявності спеціального інструменту. А ось складні вм’ятини, та ще й у важкодоступних місцях без широкого набору інвентарю досить складно. Немає сенсу для цього купувати дорогі пристосування – дешевше звернутися до фахівців.

Цікаве відео: майстер-клас з беспокрасочное рихтування