Як вибрати зварювальний інвертор для ремонту автомобіля в гаражних умовах

доступною ціною, хоча сьогодні така можливість є навіть в невеликих містах, причому вибір зварювального обладнання дуже великий.

Зварювальні інвертори для ремонту авто досить поширені, але для домашніх умов добре підходять далеко не всі моделі. Розглянемо кілька прикладів інверторів, які можна використовувати в домашньому гаражі.

Зварювальний напівавтомат Темп ПДУ-150-УЗ

Цей напівавтомат здатний зварювати сталеві листи, будь кузов автомобіля, арматуру, кольоровий метал (за винятком алюмінію), чавун. Таким апаратом часто користуються на великих СТО. Головна його перевага – невисока ціна, що становить всього 350 доларів. Незважаючи на привабливу вартість даний напівавтомат є досить якісне і практичне обладнання. Крім того, у нього є маса інших достоїнств:

 • швидке регулювання струму від 50 до 150 А;
 • надійний захист від перевантажень;
 • стабільна робота на слабких мережах;
 • ефективне охолодження;
 • стабільна подача дроту.

Темп ПДУ-150-УЗ – це відмінний варіант напівавтомата, який може собі дозволити практично будь-який майстер.

Зварювальний напівавтомат MOSI MIG-250Y (інверторний)

Цей напівавтомат увібрав в себе всі найновіші інверторні технології. Відрізняється він в першу чергу тим, що контролює як напруга, так і зварювальний струм. Це недешевий апарат, який може похвалитися такими достоїнствами:

 • якісний блок стабілізатора напруги;
 • швидке підпалювання дуги;
 • акуратна зварювання (проявляється в мінімальному розбризкуванні металу);
 • бездоганна подача дроту;
 • наявність глибокої зварювальної ванни;
 • продування газом в кінці роботи;
 • якісна зварювальний крапля.

Апарат досить компактний і має відносно невелику вагу, тому не буде заважати навіть в маленькому гаражі. Вартість цього інвертора – 700 доларів. Безумовно, ціна відповідає якості.

Портативний напівавтомат FUBAG INMIG 160

Дана напівавтоматичне зварювання харчується через вбудований інвертор. Апарат виконує роботи всіма видами зварювального дроту, а також покритими електродами. Відмінною особливістю даного напівавтомата є можливість зварювання алюмінію.

На замітку

FUBAG INMIG 160 дозволяє встановлювати дротові бобіни різного діаметру. Для роботи з використанням газу на апараті передбачений штуцер підключення шланга. Невеликі габарити апарату (45 × 24 × 64 см) дозволяють використовувати його в якості мобільного інструменту.

Даний інвертор оснащений зручними елементами управління. На передній панелі є індикатори мережі і перегріву, перемикач режиму зварювання, ручки регулювання зварювального струму і швидкості подачі дроту. Максимальна споживана потужність апарату становить 4,5 кВт.

Характеристики інверторних сварок

Вибираючи інверторну зварювання, слід, перш за все, звертати увагу на її споживану потужність. Від даного параметра залежить навантаження на мережу. Якщо струм перевищить допустимі межі для перетину провідників, то в щитку спрацює автомат, і електрику відключиться.

Так само важлива характеристика інверторних сварок-напівавтоматів – тривалість включення (ПВ). З відповідність з європейським стандартом EN 60974-1 ПВ змиритися до першої зупинки апарату при температурі 40 ° С. Але деякі фірми використовують власні стандарти, де може відрізнятися як температура, так і сам спосіб вираження ПВ. Тому безпосереднє порівняння даної характеристики різних апаратів може виявитися некоректним.

Переваги інверторів

Зварювальні інвертори відрізняються від неінверторних сварок принципово. Використовувана ними частота струму обчислюється десятками кГц, замість мережевих 50 Гц. Збільшення частоти дозволяє зменшити розміри трансформатора. Так, звичайний зварювальний трансформатор важить близько 18 кг і являє собою досить громіздкий пристрій, а трансформатор від інвертора при аналогічних характеристиках важить всього 0,3 кг.

Завдяки невеликим габаритам і масі трансформаторної частини инверторная зварювання важить до 7 кг, а портативні пристрої і того менше. Такі апарати набагато ефективніше використовують електроенергію і при професійному використанні дозволяють значно економити.

На замітку

Напівавтоматичні інверторні зварювання поступово витісняють звичайні апарати. Вони дозволяють виконувати найделікатніші роботи, що дуже важливо при кузовному ремонті. Завдяки цьому зменшується час обробки зварювальних швів, а на етапі шпаклівки потрібно менше матеріалу.

Зварювальні інвертори для ремонту авто приносять непоганий прибуток своїм господарям. Кількість автолюбителів стає дедалі більше, і роботи у зварювальників стає з кожним роком все більше. Саме тому є сенс вкладати гроші в якісне обладнання для ремонту авто.

Рекомендації по вибору полуавтомата

Якщо вибирати між інверторним і звичайним трансформаторних полуавтоматом, то перевагу не обов’язково може бути віддано першого виду. Справа в тому, що в ремонті інвертори набагато дорожче, ніж звичайні напівавтомати. Деякі моделі, що використовуються в інверторних сварках транзисторів, не тільки коштують дорого, але і є великим дефіцитом.

До сих пір деякі професіонали вважають за краще користуватися трансформаторними полуавтоматами, які вони можуть полагодити самостійно. Там перегорають в основному недорогі діоди. Якщо ж перегорить інверторний апарат, то відремонтувати його зможе тільки кваліфікований електронник.

Однак не варто лякатися інверторів. По-перше, на них дають гарантію до 2 років. По-друге, якщо їх експлуатувати дбайливо, то ризик виходу з ладу дуже малий. По-третє, багато що залежить від якості самого апарату і, відповідно, від його вартості.

Звертати увагу при виборі полуавтомата тільки на країну виробника не варто. Звичайно, бажано щоб це був не Китай, однак сьогодні, розібравши недорогий напівавтомат європейського виробництва, можна виявити повний набір китайських деталей. Тому єдиним показником якості даного обладнання на сьогоднішній день вважається ціна.

Цікаве відео: як правильно вибрати зварювальний інвертор