Як прикрасити свій мотоцикл аерографією

2657″ class=»post-2657 post type-post status-publish format-standard hentry category-aerografiya-na-avto»>

У мотоцикла повинен бути характер, і аерографія допомагає створювати його

Багатьом хотілося б зробити свій транспортний засіб унікальним. Неважливо, автомобіліст це або мотоцикліст, – практично всі власники транспорту намагаються зробити його несхожим на інших, підкреслити індивідуальність і неповторний стиль. І аерографія на мотоциклі або автомобілі є одним з кращих способів ексклюзивного тюнінгу.

Популярні аерографії

Сюжет малюнка може залежати від типу мотоцикла. Чоппери найчастіше вимальовуються похмурими картинами – черепа монстрів, язики полум’я і т.д. Спортбайки в більшості своїй прикрашені ієрогліфами або драконами, адже значна кількість цих мотоциклів мають японське походження.

Найпопулярнішими зображеннями залишаються дракони і полум’я, як символ швидкості і потужності. Але також можна зустріти і зовсім несподівані сюжети, зміст яких найчастіше зрозумілий тільки господареві мотоцикла. На баках і обтічниках малюють і фантастичні картини, і портрети різних персонажів, і абстрактні візерунки в стилі тату.

Ідеї для мото-аерографії

Складно виділитися з маси, завдавши «Дракон-вогненну» або «черепо-Монстрова» аерографію на мотоцикл, коли багато байкери вибирають саме такі сюжети. Мета арт-тюнінгу полягає не в наслідуванні, а в індивідуальності, тому логічно б було шукати ексклюзивні малюнки. Завдяки мережі Інтернет зробити це зовсім нескладно. Пошуковик видасть сотні тисяч зображень на будь-яку тему.

Однак постає питання вибору теми. Якщо шукати готові ескізи для мотоциклетної аерографії, то пошуковик видає в основному все ті ж черепа, рептилій або абстракції. Якщо вони вас не влаштовують, то шукайте зображення в каталогах тату. Можливо, там ви знайдете цікаві для вас сюжети або орнаменти.

Безпрограшний варіант для епатажу публіки – запитати поради у художника. Творчі люди здатні генерувати ідеї, що називається, на ходу. Однак якщо потрібен справжній ексклюзив, то при виборі малюнка не варто користуватися допомогою професійного художника-аерографа, оскільки його очей може виявитися «замиленим». А ось з адаптацією малюнка і його нанесенням даний професіонал впорається на відмінно.

Аерографія дозволяє домогтися 3D-ефекту. Йдеться про двомірних малюнках з ілюзією обсягу. Це особлива спрей-техніка, при якій намальовані об’єкти виглядають максимально об’ємними. Але врахуйте, що ефект обсягу проявляється на певній відстані.

Останнім часом в моді патріотизм. Саме тому аерографа все частіше замовляють зображення з державної або національною атрибутикою. Якщо ви відчуваєте необхідність висловити свої почуття через патріотичну аерографію, то сюжетів можна знайти непочатий край. Однак не варто забувати, що спортивна та байкерський рух по визначенню поза політикою.

Особливості нанесення аерографії

Найчастіше в самому початку складно навіть уявити, як бажаний малюнок буде виглядати «в живу». Цей нюанс обумовлений складною формою поверхні: паливний бак і обтічники мають безліч вигинів, що сильно ускладнює процес нанесення аерографії. Якщо зображення стандартне, то можна «приміряти» його до мотоциклу за допомогою спеціальних 3D-програм, а от у випадку з ексклюзивом доведеться покластися на фантазію і досвід майстра. Якість аерографії багато в чому залежить від умінь і таланту фахівця.

Складнощі можуть виникнути і з заводськими наклейками. Справа в тому, що на деяких мотоциклах наклейки нанесені під лак і видалити їх без шкоди для покриття буде неможливо. Доведеться або зафарбувати заводський вініл, або дуже грунтовно підготувати поверхню: зняти лак, відірвати наклейки, відшліфувати пластик, покрити спеціальним грунтом і тільки потім наносити аерографію.

Вартість готового зображення

Ціна на таку послугу, як аерографія на мотоциклі, коливається в широких межах і залежить від складності та розмірів малюнка. Сильно впливає на вартість робіт і тип зображення – для деяких вже існують трафарети, але більшість майстру доведеться створювати вперше і він лише приблизно оцінює свою роботу. Однак скільки б не коштувала аерографія, вона завжди була і буде затребувана. До того ж з аерографією мотоцикл не тільки стає більш стильним, але і росте в ціні.

На замітку

В вартість аерографії входять лакофарбові матеріали, тому їх ціна впливає на кінцеву вартість проекту. Вартість фарб може відрізнятися на порядок, тому буде не зайвим поцікавитися, чому саме буде наноситися аерографія.

Крім того, байкер і його мотоцикл можуть розглядатися як щось нероздільне, тому під розпис часто потрапляють і різні елементи екіпіровки – шолом, комбінезон, кофри. Таким чином, водій і техніка стають ніби елементами єдиної композиції. Таке рішення привертає увагу і виглядає оригінально.

Перш ніж довірити «залізного коня» художнику, слід ознайомитися з його портфоліо, а ще краще – побачити хоча б кілька робіт на власні очі. Якщо аерографія не вражає, то навіть її приваблива вартість не повинна ставати аргументом. Краще заплатити зайвих кілька тисяч рублів, ніж отримати посередню аерографію, на яку ніхто не звертає увагу.

Аерографія своїми руками

Багато байкери хоча б раз в житті мали справу з аерографом. Не важливо – чи був це професійний інструмент або балончик з фарбою. Головне випробувати муки творчості і прикласти руку до дизайну свого мотоцикла. Але експериментують найчастіше на своєму першому мотоциклі, який, як правило, не з дорогих.

Маючи художні навички або будучи вуличним граффером, складно втриматися від розпису власного мотоцикла. Якщо є талант і досвід, то справа залишається за малим:

  • аерограф з компресором;
  • фарби для аерографа (акрил, нітрофарби, автомобільні або спеціальні фарби, лак);
  • поліетилен для захисту деталей мотоцикла;
  • розчинник для промивання аерографа;
  • респіратор.

Перш ніж приступати до розпису мотоцикла, слід звикнути до аерографа. Для цього можна трохи потренуватися на шматку пластику. Щоб не витрачати дарма фарбу, можна сильно розбавити її розчинником. Однак врахуйте, що консистенція фарби сильно впливає на роботу аерографа.

Для розмітки малюнка на мотоциклі можна використовувати змивається маркер білого або чорного кольору. Якщо наноситься напис на відносно рівну поверхню, то краще скористатися трафаретом. За складних поверхнях краще спочатку малювати маркером, який можна легко змити спиртом. В іншому діють загальні закони композиції, колористики і перспективи.

Цікаве відео: як виконується складна аерографія на мотоциклі