Як правильно полірувати пластикові фари автомобіля

вигорання на сонці. Але з цим можна і потрібно боротися …

Звичайна полірування пластикових фар дозволяє швидко зняти наліт, який утворюється при дії ультрафіолетових променів. Зняти наліт можна тільки механічним способом, за допомогою наждачного паперу «Р-1500» (терти потрібно з водою). Перед роботою вкрай бажано обклеїти торці прилеглих деталей, щоб не протерти на них фарбу.

Для досягнення ефективної і швидкої полірування, фару потрібно затерти наждаком «Р-2500» до отримання однорідної фактури пластика. Гладка поверхня дозволяє фарам якомога довше залишатися в доброму стані. Чим глаже буде пластик, тим менше на ньому з’явиться подряпин, оскільки менше буде збиратися між бруд, що містить абразив. В результаті фари будуть чистими і блискучими довгий час.

Деякі автосервіси для боротьби з нальотом використовують спеціальну хімію, але вона лише відбілює наліт, тому через невеликий проміжок часу пластик знову стає каламутним і темним. Полірування здійснюється за допомогою полірувальної машинки, на мінімальних обертах, щоб пластик не перегрівався.

Полірування пластику

Первинна полірування здійснюється пастою з великим абразивом (наприклад, фірми «3М» 50417) і грубим кругом для полірування (білого кольору). Періодично можна перевіряти тильною стороною долоні температуру нагріву фари. При сильному нагріванні потрібно поливати чистою водою.

Вторинна полірування проводиться менш абразивної пастою (наприклад, фірми «3М» 09676) і м’яким кругом для полірування (зазвичай темного кольору). Ця паста надає більше блиску. На третьому етапі фара консервується захисної пастою (можна використовувати звичайну воскову). Наносити її можна як мікрофіброю вручну, так і полировальной машинкою.

Якісна полірування пластикових фар здійснюється звичайними матеріалами для полірування кузова. У деяких автосервісах обіцяють покрити фару лаком, щоб вона довго служила в відмінному стані. Але, на жаль, це не працює!

Ніщо не може служити вічно, особливо при активній експлуатації. Через 2-3 роки фари знову зажадають полірування – від цього нікуди не дітися. Хоча, з метою економії, можна купити досить хорошу полірувальну машинку за 30-50 доларів і наводити блиск на будь-яких деталях автомобіля самостійно.

В цьому немає нічого складного або небезпечного, якщо вчитися надавати блиск лакофарбового покриття на мінімальних обертах. До того ж, в перспективі можна надавати послуги сусідам по гаражу і, тим самим, багаторазово окупити вартість полировальной машинки.

Ефект полірування

замутнена фари не тільки псують зовнішній вигляд автомобіля, але і погіршують освітленість дороги перед ним в темний час доби. Які б потужні лампи не перебували в фарах (хоча цей параметр є органічним), це не зможе виправити світловий потік.

Коли ультрафіолет бомбардує поверхню пластика, поверхня останнього піддається структурної деградації. Відбувається, приблизно те ж, що і в разі, якщо б ми одночасно шліфували фари абразивом і поливали якимось хімічним реактивом, що призводить до розкладання пластику.

Але є і хороші новини. При опроміненні сонячним ультрафіолетом страждає тільки поверхневий шар пластику. Якщо його видалити, то фара стає практично, як нова. Абразив теж порушує лише поверхневий шар пластику, тому полірування усуває наслідки відразу двох факторів.

Якщо пластикові фари не полірувати, то виникають такі проблеми:

  • автомобіль навіть з ідеальним ЛКП виглядає старше;
  • світло фар розсіюється, через що дистанція освітлення стає значно коротші;
  • недостатнє освітлення тьмяних фар не дозволяє вчасно реагувати на дорожню ситуацію при русі на великій швидкості;
  • в сиру погоду замутнені фари абсолютно не справляються зі своєю функцією.

Полірування фар має яскраво вираженим естетичним ефектом. Навіть далеко не новий автомобіль після просвітління «погляду» помітно свежеет. Таким чином, дану процедуру можна порекомендувати абсолютно всім машинам з пластиковими фарами без винятку

На автомобілях, рідні фари яких виконані з мінерального скла, нерідко зустрічаються заміни на пластик. Стандартна ситуація: при ДТП розбита одна скляна фара, і замість рідної купується пластиковий аналог. Спочатку фари виглядають практично однаково, але з часом пластик починає жовтіти і мутнеть. В результаті вигляд у автомобіля з різними фарами стає не цілком здоровим.

На замітку

Якщо замість скляної фари купується пластикова, то власнику авто доведеться частіше звичайного полірувати її. Мінеральне скло абсолютно не боїться ультрафіолету і більш стійко переносить контакт з абразивом. Тому якщо є фінансова можливість, то замість «пластика» краще купувати «скло».

Як часто потрібно полірувати пластикові фари

Необхідність в поліровці фар виникає тоді, коли настають наслідки деградації світлопрозорої частини. Перш за все, мова йде про візуальному замутніння і зміні кольору. Якщо фара перестала виглядати, як скляна (мінеральне скло), то її вже потрібно полірувати. В середньому така необхідність виникає раз в 2 роки.

В процесі полірування видаляється поверхневий шар пластику. Оскільки при кожній поліровці втрачається частина матеріалу, то їх кількість обмежена. Складно сказати, скільки саме раз можна полірувати фару, тому що це залежить від товщини її пластика. Однак вважається, що не можна допускати стоншування стекол понад 30%.

На замітку

Чим частіше полірувати пластикові фари, тим менше буде зніматися матеріалу за один раз, проте, в загальному, швидкість зносу виявиться навіть вище, ніж при рідкісної полірування. Проте, відтягувати момент полірування не варто, тому що крім естетики є ще й більш важливий момент – безпека руху.

Щоб рідше займатися поліруванням пластикових фар, необхідно намагатися берегти їх від контакту з абразивом і, по можливості, уникати потрапляння прямих сонячних променів. В дорозі автомобіль проводить на порядок менше часу, ніж на стоянці. Тому якщо ставити його передом на північ, то це істотно сповільнить вигоряння фар. Вибираючи місце для стоянки у дворі, візьміть до уваги орієнтацію по сторонах світу.

Цікаве відео: як відполірувати пластикові фари своїми руками