Як дізнатися приблизну вартість аерографії на авто

2653″ class=»post-2653 post type-post status-publish format-standard hentry category-aerografiya-na-avto»>

Дізнаємося, скільки може коштувати нанесення аерографії на автомобіль і від чого залежить ціна

Мистецтво аерографії є ​​поєднанням творчості і технології. Відомо, що для здешевлення і прискорення процесу, студії використовують шаблони готових малюнків. Творчості в такому випадку стає менше, але нерідко автовласники задоволені і цим. До того ж при створенні деяких орнаментів або візерунків без шаблону просто не обійтися.

Існує багато майстерень і студій, де можна замовити нанесення малюнка на поверхню машини. При цьому вартість аерографії на авто залежить, перш за все, від розміру малюнка і місця нанесення. Важливу роль в ціноутворенні відіграє також стан лакофарбового покриття авто, складність малюнка і навіть марка і модель машини.

Якщо провести невеликий моніторинг компаній, що займаються аерографією на авто, то можна спостерігати наступне. Деякі компанії визначають вартість пропорційно складності зображень, підрозділяючи їх на відповідні категорії. Інші – визначають вартість аерографії в залежності від того, на яку частину автомобіля буде нанесений малюнок. В якості узагальнюючого чинника можна відзначити, що у всіх майстерень остаточна ціна визначається після затвердження ескізу.

Вартість аерографії подетально

Найчастіше аерографія наноситься на капот, переднє або заднє крило, борт і кришка багажника. Іноді в якості поверхні для нанесення зображення використовуються диски. Малюють на дверях і багажнику, але найрідше аерографію наносять на дах.

В Москві ціна нанесення аерографії на капот коливається в середньому в діапазоні 15000 – 50000 рублів. У тих компаніях, у яких вартість аерографії на авто перевищує 30000 рублів, в ціну включена розбирання та збирання кузова (якщо вона необхідна), а також вартість підготовки поверхні. Замовник оплачує також і додаткові витратні матеріали.

Ціна нанесення малюнка на крило або двері коливається від 10000 до 30000 рублів. Саме ці частини кузова служать одиницею відліку при складанні подальших цін. Капот, дах або кришка багажника (в залежності від марки та моделі авто) розцінюються як дві одиниці, один борт кузова – 3-4 одиниці. Відповідно, розпис одного борта автомобіля буде коштувати від 40000 до 120000 рублів.

На замітку

Не варто забувати про вартість розробки ескізу. Вона може доходити до 10000-15000 рублів. Деякі компанії включають цю суму до загальної вартості послуги з нанесення малюнка, інші – включають до кошторису окремим рядком.

Вартість малюнків за категоріями

Аерографія за малюнками підрозділяється на кілька категорій складності.

  1. Зображення першої категорії будуть коштувати близько 10000-15000 рублів (геометричні візерунки, абстракції).
  2. Друга категорія малюнків оцінюється в 13000-18000 рублів (космос, флористика, тварини).
  3. До третьої категорії відносять портрети і деталізовані зображення людей, а також створення текстурних імітацій будь-яких матеріалів. Такий графічний тюнінг авто обійдеться від 15000 до 25000 рублів.
  4. А ось до четвертний категорії відносяться цілі картини, пейзажі, зображення з безліччю різних елементів. Тут вартість буде починатися від 19000 і може досягати 50000 рублів і вище.

Терміни часто залежать не від складності або розміру малюнка на авто, а від підготовчих робіт і наявності матеріалів для виконання аерографії. Не завжди у арт-студії є та чи інша фарба. До того ж, дуже часто для деталізованої аерографії застосовується комп’ютерний підбір, який теж вимагає певного часу.

Чим складніше аерографія, тим вона більш ефектно виглядає. Однак є й інша сторона – відтворити її може тільки автор. Це означає, що якщо частина зображення буде пошкоджена в ДТП, то доведеться звертатися в ту студію, де було виконано аерографія. Бажано мати фотографії цілого зображення і зберегти на флешці робочий ескіз.

Інвестиція в аерографію

Багатьох автовласників цікавить, наскільки подорожчає автомобіль, після нанесення якісної аерографії. Будь-яка аерографія є тюнінгом, а вартість тюнингованного авто завжди вище, ніж у звичайного. Однак, це твердження справедливе лише в тому випадку, якщо вам попадеться покупець, який шукає автомобіль з аерографією. Крім того, цього покупцеві повинен припасти до смаку малюнок і техніка виконання.

Нанесення аерографії інвестицією назвати можна лише вельми умовно. Швидше, це інвестиція в гарний настрій і власний імідж. А настільки специфічні вкладення коштів, як правило, не окупаються, та й ніхто не чекає від них рентабельності. Більш того, завдаючи аерографію, слід бути готовим до того, що ліквідність автомобіля трохи зменшиться.

Причина зниження ліквідності авто з аерографією полягає в тому, що покупців, готових купувати подібні авто, не так-то й багато. Проте, не можна однозначно сказати, що автомобіль, прикрашений аерографією, продати завжди складніше. Шанс знайти покупця-однодумця все ж є.

Говорячи про сенс витрат на аерографію, не можна не згадати питання ідентифікації транспортного засобу. Автомобіль з аерографією стає унікальним. Багато автовласників вирішують нанести малюнок на свій автомобіль, в тому числі і для того, щоб зробити його менш цікавим для викрадачів. Якщо це не тимчасова аерографія, то викрадачам доведеться повністю знімати всю фарбу «до металу», і заново фарбувати машину.

Зрозуміло, викрадачі не хочуть зв’язуватися з малярськими роботами, до того ж автомобіль вони можуть і не довезти до безпечного місця, адже навіть зміна номерних знаків та підроблені документи не допоможуть при зустрічі з ГИБДД. Це підтверджує і статистика: автомобілі з постійною тонуванням крадуть вкрай рідко.

Скільки коштує видалити аерографію

Вартість видалення аерографії прирівнюється до вартості звичайних малярних робіт по кузову. Для цього не потрібно звертатися в арт-студію – підійде звичайна малярська майстерня. Однак є нюанс: фарбувати потрібно всю деталь цілком, навіть якщо аерографією порушена лише маленька її частина.

На замітку

Їли зображення в майбутньому планується зафарбувати, то ескіз слід робити раціональним, тобто з урахуванням майбутніх витрат.

Наприклад, малюнок розташовується на капоті і трохи виходить на крила. У такому випадку для його видалення доведеться перефарбовувати і капот, і крила повністю. Але, якщо трохи зменшити масштаб зображення і розмістити його цілком на капоті, то перефарбовувати потрібно буде тільки капот.

Для того щоб замість одного малюнка нанести інший, необхідно спочатку позбутися від наявного. Тому розрахунок вартості аерографії включатиме в себе перефарбовування деталей. Однак, якщо капот можна легко зняти з автомобіля і пофарбувати його в камері, то дах, крила або інші частини кузова доводиться фарбувати, не знімаючи. А для цього потрібно ретельно захистити плівкою інші частини кузова, що тягне за собою додаткові витрати.

Цікаві відео: навіщо потрібна аерографія і яка вона може бути?