Все про кольоровий тонування скла авто спеціальними плівками

Кольорова тонування за способом нанесення практично не відрізняється від звичайної, але є загальні нюанси, про які все ж варто розповісти

Сьогодні вже складно уявити автомобіль без тонованих стекол. Прийшовши в тюнінг, ця мода дуже міцно закріпилася серед автовласників. Тонування скла автомобіля не тільки робить його більш ексклюзивним і привабливим, але і захищає салон від цікавих поглядів. Крім того, тонування захищає салон від сонячного ультрафіолету.

Навіщо потрібна кольорова тонування

Довгий час тонування класичними квітами (чорний і сірий) залишалася основною. Але зараз власники машин все частіше бажають виділитися з маси. На потребу їм і з’явилася кольорова тонування авто.

Основне завдання кольоровий тонування – це створення унікального виду авто. За загальними характеристиками вона повністю схожа зі стандартними плівками. Виконавши правильний і грамотний вибір кольорової плівки для тонування, можна значно видозмінити зовнішній вигляд автомобіля.

Види кольорових плівок

За вартістю кольорова тонування кілька перевершує аналогічну чорну. Але за допомогою чорної тонування не вийде настільки оригінально виділити і підкреслити деякі індивідуальні риси автомобіля. Серед кольоровий тонування можна виділити кілька видів:

  • тонування дзеркальною плівкою;
  • тонування зі створенням певного візерунка;
  • тонування відразу декількома квітами;
  • тонування плівкою «хамелеон».

Дзеркальна плівка в денний час абсолютно не дозволяє розглянути зовні салон автомобіля. При цьому її светопропускающая здатність може бути невисокою і навіть вписатися в діапазон дозволених тонування. Однак чим менше ефект затемнення, тим більше світла потрібно для появи дзеркального ефекту.

Одне з важливих переваг дзеркальних плівок полягає в її характеристиках як світлофільтру. Металізовані частинки, що забезпечують дзеркальний ефект, відображають в обидві сторони теплове випромінювання, працюючи за принципом енергозберігаючого селективного скла. Звичайна (недзеркальних) плівка на це не здатна.

На замітку

За найскромнішими підрахунками дзеркальна плівка здатна зберігати до 20% тепла в салоні автомобіля. При цьому вона на 50% ефективніше знижує проникнення інфрачервоного спектра сонячного випромінювання ззовні.

Кольорова плівка може використовуватися для створення малюнків на склі (арт-тонування). Теоретично сучасні графічні методи нанесення плівок дозволяє перенести на скло практично будь-яке зображення. Правда, сам процес нанесення поки ще не автоматизовано, і така робота коштує дорого. Саме тому складні малюнки на склі є великою рідкістю.

Зображення, що складаються з декількох квітів плівки, наносяться на будь-який з стекол автомобіля. Це може бути продовження зображення на кузові автомобіля або окрема композиція, напис, орнамент. Однак не слід забувати, що кожен шар плівки підсилює тонуючий ефект.

Плівка «хамелеон» здатна переливатися всіма кольорами веселки і приймає кольору навколишнього палітри. Така плівка відмінно підкреслює спортивний стиль, а в поєднанні з аналогічною плівкою для кузова забезпечує цілісний тюнінг «хамелеон». У той же час така тонування є специфічною і подобається не всім.

Спосіб тонування

Самим поширений спосіб затемнення скла не передбачає їх демонтаж. При цьому використовується спеціальна тонувальна плівка. Вона не схильна до утворення міхурів, не дряпається, має високу адгезію до скла і не боїться різкого перепаду температур. Однак в автосервісі при необхідності можуть зняти кольорову плівку, не пошкоджуючи стекол.

Цвітну тонування можна виконати своїми руками. Якщо мова не йде про складні малюнках, то процес наклейки на увазі стандартні дії. Плівка вирізається з невеликим запасом по формі стекол і клеїться при нанесенні мильного розчину. Бульбашки з-під плівки видаляються гумовим шпателем.

Слід нагадати, що якість тонування багато в чому залежить від акуратності виконавців. Скло повинні бути абсолютно чистими, а між ними і плівкою не можуть бути присутніми навіть найдрібніші пилинки. Певною мірою мильний розчин, який використовується при наклеюванні, сприяє виведенню дрібних смітинок, але він не забезпечує 100% чистоти.

Але найбільша проблема при самостійній тонування стекол автомобіля – це не пил, а опукла форма. Заднє і лобове скло багатьох автомобілів має складну геометрію. У свою чергу плівка з рулону абсолютно рівна. Щоб надати їй потрібну форму, зазвичай застосовують фен, використовуючи зовнішню сторону скла в якості шаблону.

На замітку

Для приготування мильного розчину краще використовувати дистильовану воду. Вона абсолютно чиста і не містить солей, які зв’язуються милом і можуть залишати розводи на склі. Крім того, дистильована вода дозволяє знизити кількість мила, чому сам розчин вже не так сильно піниться. При цьому він залишається досить «слизьким».

Багато професійних Тонировщики воліють знімати скла, щоб більш якісно наклеїти плівку. З цим складно сперечатися, однак при певному старанності плівку можна досить якісно наклеїти, і не знімаючи стекол. Основна складність при цьому полягає в очищенні тих ділянок скла, які заховані під ущільнювачами. Саме погана адгезія плівки в цих місцях є причиною її подальшого відшарування.

Варто відзначити, що плівка, що володіє декількома відтінками, дуже цікаво виглядає на стеклах авто. Також поверх кольорової плівки можна помістити візерунки. Найбільш часто автовласники підбирають таку плівку в колір кузова.

Слід зазначити, що якщо Ви захочете додати машині оригінальний імідж, то, перш за все, варто звернути увагу на кольорову плівку. Процес тонування кольоровою плівкою повністю аналогічний затемнення чорною плівкою. Відповідно, кольорова тонування авто нічим не складніше в монтажі. Спробуйте попрацювати з кольором, але обов’язково враховуйте гармонію цветосочетаний.

Цікаве відео: монтаж дзеркальної тонування стекол