Виконуємо тонування автомобіля ВАЗ 2106 своїми руками за допомогою плівок

Наші рекомендації з тонування ВАЗ 2106 допоможуть уникнути поширених помилок

За даними офіційної статистики вітчизняні автомобілі ВАЗ грабіжники розоряють частіше за всіх інших. Як себе додатково убезпечити і приховати те, що знаходиться в салоні автомобіля від сторонніх очей? Все дуже просто – необхідно затонувати скла свого автомобіля. При цьому, головне пам’ятати про дозволену тонування на авто.

Існує маса негативних відгуків з приводу тонування, але в будь-якому випадку, як не крути, вона має більше переваг, ніж недоліків. Зовсім без тонування відчуваєш себе незахищеним. Як приклад вітчизняного автомобіля для тюнінгу вибираємо ВАЗ 2106.

Трохи передісторії

Всім відома «шістка» – це не просо автомобіль, а автомобіль-легенда. Колись, скажімо років 30 назад, тонування була в буквальному сенсі ексклюзивом. Ніякої плівки тоді не було в продажу, і доступна вона була, хіба що дипломатам. Але попит, як відомо, народжує пропозицію.

Більшість автомобілів Лада в епоху застою були тоновані. Для того щоб затемнити скла, потрібно було віддати автомобіль спецам, які знімуть скла і завдадуть на них металізоване напилення. Проблема полягала в тому, що за такий тюнінг потрібно було віддати кілька зарплат.

Однак щасливі володарі «шісток» не поспішали звертатися до ТОНИРОВЩИК. Ходили чутки, що при неякісному покритті, скла назавжди могли залишитися знівеченими окислюється амальгамою. Є й інша причина: автомобіль тоді був предметом безмежної гордості, тому ховатися за темними скельцями було якось не комільфо.

На замітку

У вільному продажу плівки для затемнення скла стали з’являтися в кінці 80-х. З тих пір вони практично не змінилися і в такому ж стані дійшли до наших днів. Правда, сьогодні з’явилися ще і плівки на силіконовій основі, а також різні кольорові варіації.

Плівки для тонування відразу стали одним з найбільш затребуваних автотоварів. Найпростіше їх було клеїти на автомобілі ВАЗ, а найважче на Москвичі. Вся справа в тому, що заднє скло Москвича сильно опукле, і, не маючи досвіду роботи з плівкою, автовласники часто клеїли тонування смужками.

Підготовка машини до тонування

Тонування ВАЗ 2106 своїми руками проводиться в кілька етапів. Як правило, для таких машин як ВАЗ 2106 доцільно використовувати тонировочную плівку. Слід зауважити, що на ВАЗ 2106 все скла знімаються дуже легко, крім заднього. Можна провести тонування прямо на машині, але якісніше вийти, якщо скло все ж зняти. Заднє скло знімається в такий спосіб:

  • витягаємо накладки канта
  • знаходимо край замкового шнура і витягуємо його по всьому периметру скла
  • акуратно видавлюємо скло, починаючи з нижнього краю
  • звільняємо скло оп всьому периметру гумки і витягаємо його.

Особливості тонування ВАЗ 2106

На «шістка» всі стекла вікон рівні, а заднє скло має незначну кривизну. Тому клеїти плівку на такі скла досить легко. При цьому можна абсолютно обійтися і без фену.

Перше, про що замислюються власники ВАЗ 2106, які вирішили затемнити своє авто, – це знімати чи не знімати скла для тонування. Щоб визначитися з цим, слід зважити, що краще: знімати скла або відчувати незручності при наклейці плівки без їх демонтажу?

На замітку

Треба сказати, що наведені трудовитрати в тому чи іншому випадку можна порівняти. Але якість тонування при знятті стекол може бути вище. Тому має сенс скла все-таки зняти.

Коли скла демонтовані, процедура наклейки плівки в цілому займе не більше години. Тонування ВАЗ 2106 своїми руками на цьому етапі нічим не відрізняється від стандартної процедури. Хіба що працювати легше, оскільки скла невеликі й рівні.

Встановлювати скла на свої місця можна не раніше, ніж через 8 годин. Якщо скла знімалися, то при складанні дверей рекомендується замінити стандартні ущільнювачі (горизонтальні смужки біля основи скла) на більш м’які, оксамитові. Рідні «щіточки» виконані з дуже твердого матеріалу, який здатний залишати на плівці подряпини.

Затемнити «шістку» дійсно легко, але як би не довелося здирати її своїми ж руками, після зустрічі з ГИБДД. Якщо тонування темніше дозволеної, то доведеться платити штрафи, що для власника ВАЗ 2106 може виявитися по кишені. Однак вихід є!

Останнім часом з’явилася знімна тонування на силіконовій основі. Клеїти її так само легко, як і звичайну. Але вона має одну важливу перевагу – є багаторазовою. Тобто: таку тонування можна легко зняти при необхідності і так же легко встановити його назад.

Силіконова тонування не має клейової основи. Вона тримається за рахунок статичного тяжіння (поняття, пов’язане з електричними зарядами елементарних частинок). Тому плівка на силіконовій основі не боїться засмічення; її можна зім’яти і навіть впустити на землю, після чого прополоснуть в воді і наклеїти на своє місце.

Етапи тонування ВАЗ 2106 своїми руками

В магазині купуємо тонировочную плівку, скребок, шампунь і канцелярський ніж. Демонтовані скла слід ретельно вимити. Після цього докладаємо тонировочную плівку і окреслюємо контури скла. Потім починаємо вирізати розмічений фрагмент з припуском в 2-3 сантиметри.

Далі потрібно взяти розпилювач і заправити його мильним розчином. Після цього ретельно обприскуємо поверхню вимитого скла мильним розчином. Беремо плівку і знімаємо з неї захисний шар, після чого бризкає розчином і відразу прикладаємо до склу. Мильний розчин необхідний для того, щоб плівка не відразу схопилася і залишався час для вирівнювання і виштовхування повітря і води з-під плівки.

Тепер починаємо розганяти повітряні бульбашки від центру до країв. Найзручніше цю процедуру робити силіконовим скребком або гумовим шпателем. Особливо стійкі бульбашки непогано видаляються при впливі на них звичайним феном.

По закінченню 7-8-ої години, можна обрізати зайві краї плівки. Аналогічні маніпуляція проробляються для інших стекол. Слід зазначити, що краще починати з маленьких стекол, наприклад, кватирок. Це дозволить отримати певний досвід, який стане в нагоді в подальшому.

Цікаве відео: як хлопці наклеюють знімну тонування на силіконовій основі