Тюнінг авто за допомогою аерографії на капоті

2648″ class=»post-2648 post type-post status-publish format-standard hentry category-aerografiya-na-avto»>

Щоб зробити свій автомобіль унікальним, не обов’язково розписувати його повністю – можна обмежитися одним капотом, тим більше в цьому є свої переваги

Багато хто помічав, як у потоці машин проскакують автомобілі, прикрашені гарними малюнками. Найчастіше, саме ці зображення і є аерографією. Це дозволяє власнику «залізного коня» виділитися із загальної маси автомобілів і розповісти про свої звичаї. Правда, Аерографія на капоті авто як і на інших його частинах, – річ дорога і вимагає догляду. Але про все по порядку.

Трохи про створення аерографії

Дуже багато автовласників відмовляються від невеликої аерографії на капоті авто, дізнавшись про вартість нанесення малюнка. Адже на перший погляд немає нічого складного, якщо є відповідне обладнання. Однак спочатку необхідно розробити дизайн малюнка, потім підібрати фарби, виконати нанесення зображення і захистити його від зовнішніх впливів.

Робота дизайнера є недешевою, а матеріали ще дорожче – адже повинні використовуватися спеціальні автомобільні фарби. Ось і виходить, що навіть невеликий малюнок може обійтися власнику в 200-300 доларів. А барвисте зображення на весь капот – все 500.

На замітку

Аерографія може бути як постійною, так і тимчасовою. Все залежить від виду використовуваних фарб. Тимчасову аерографію наносять на честь якого-небудь торжества або в якості експерименту. Її можна видалити спеціальним розчинником, який ніяк не порушить рідне лакофарбове покриття машини.

На вартість також впливає і складність малюнка. Умовно за складністю зображення поділяються на три категорії:

  • до першої, найпростішою, відносять векторні зображення – лінії, геометричні фігури, візерунки або орнаменти;
  • друга категорія включає в себе один об’єкт з використанням декількох фарб;
  • До третьої категорії відносяться малюнки, на яких зображено кілька об’єктів і використано не тільки велика кількість тонів кольору, але і його півтони і відтінки.

Нанесення зображення на капот може зайняти декілька днів, а по всьому кузову авто – до декількох місяців. Все залежить від складності обраного зображення і його розміру. Пензлем художника в даному випадку є аерограф – прилад, розпилюючи фарбу. На відміну від звичайного пульверизатора, аерограф є його мініатюрою, – це більш тонкий інструмент, що дозволяє промальовувати найдрібніші деталі.

Чому саме капот?

На автомобілі є тільки дві поверхні, які могли б нагадати полотно, – дах і капот. Зрозуміло, мова йде не про склад і не фактурі, а про площі. Малювати на даху можна, але побачити таку аерографію можна тільки з кабіни вантажівки або з вікна багатоповерхівки. Залишається капот, який завжди на виду.

Є у капота і ще одну важливу перевагу – він легко знімається, і в такому вигляді немає необхідності обертати плівкою і скотчем всі інші деталі кузова. Якщо аерографію буде вирішено видалити з капота або нанести нову, то доведеться мати справу знову ж тільки з капотом.

Однак капот капоту ворожнечу. Ця деталь кузова у одних моделей автомобіля може бути майже рівною, у інших – сильно рельєфною. В останньому випадку перевага капота як полотна практично зникають. Залишається тільки можливість працювати з ним окремо, тобто в демонтованому вигляді.

На замітку

Якщо зображення занадто великі капоті, то його можна перенести на крила. Але в цьому випадку навіть найменші деталі зображення, які перейшли на крила, по суті, задіють усі крило. Якщо аерографію треба буде прибрати, то доведеться перефарбовувати не тільки капот, але і крила цілком. Часткове фарбування, на жаль, не може бути виконана якісно.

Колір або монохром

Кольорова аерографія не набагато дорожче монохромного. Різниця в ціні, як правило, стосується тільки фарби, якою в першому випадку йде більше. Повнокольорові малюнки не дуже йдуть суворим солідним автомобілів. Вони більше підходять машинам з екстравагантним дизайном.

Монохромні малюнки виконуються будь-яким одним кольором. Однак роботи у художника при цьому практично не зменшується. Просто він не змінює фарби, а малює одним і тим же кольором. Більш того, монохром вимагає більш ретельної промальовування деталей. Зробити це майстерно вдається тільки талановитому майстру.

Технологія нанесення аерографії

Для того, щоб малюнок на капоті вийшов якісним, повинна дотримуватися технологія його нанесення. Перш за все, вибирається малюнок і створюється робочий ескіз. Аерографія на капоті авто дає можливість дизайнеру і власнику розкрити свій талант. Після затвердження ескізу, необхідно підготувати авто до нанесення малюнка.

Ділянка, на який буде наноситися малюнок, матируется за допомогою спеціальних абразивних матеріалів. При цьому зачіпаються тільки шари лаку на авто. Якщо на ділянці є пошкодження, то їх спочатку видаляють.

Потім автомобіль піддається частковому розбиранні і обклеювання захисною плівкою. Це потрібно для того, щоб фарба, розпорошується аерографом, не потрапила на інші частини авто. З поверхні видаляють пил і знежирюють її. Якщо аерографія наноситься тільки на капот, то його краще зняти.

Потім приступають до нанесення безпосередньо малюнка. Він може наноситися як вручну, так і за допомогою трафаретів або шаблонів. Після того як малюнок виконаний, його покривають захисним лаком, щоб аерографія довше зберігалася.

Побічний ефект

Малюнок на автомобілі стійкою фарбою – це одночасно і пізнавальний знак і ангел-хранитель. Машини з аерографією викрадають набагато рідше, ніж без неї. Зображення виконуються вручну, і є унікальними, як відбитки пальців. Якщо зловмисники і поласяться, то їм доведеться перефарбовувати розмальовані деталі.

Однак власникам авто з аерографією не варто розслаблятися. Малюнок, порожній навіть найрідкісніший, не захищає машину від угону на 100%. Хороша сигналізація з функцією GPS дуже сильно ускладнює життя викрадачів. Не варто забувати і про автомобільні злодіїв, які не проти поживитися майном, залишеним в салоні авто.

Імітація аерографії

Прикрасити автомобіль малюнком схожим на аерографію можна за допомогою плівковою наклейки. Сьогоднішній рівень поліграфії дозволяє переносити на плівку практично будь-яке зображення. Потрібно тільки вибрати картинку або орнамент – все інше зробить плоттер, в т.ч. і виріже наклейку. Далі залишається тільки перенести її на капот автомобіля, що можна зробити самостійно.

Недоліки аерографії

До недоліків можна віднести високу вартість і складність відновлення малюнка після пошкодження капота або інший пофарбованої деталі. До того ж, обридлий малюнок не так просто змінити – доведеться перефарбовувати всю поверхню авто. До слова, якщо ви не впевнені, що малюнок вам не набридне, то краще нанести зображення тимчасовими фарбами. Таку послугу пропонують практично всі арт-студії.

Цікаве відео: створення аерографічного малюнка крок за кроком