Ремонт і фарбування автомобіля переходом

граду або урагану, при якому на машину може впасти важка гілка. в результаті на кузові утворюються вм’ятини, подряпини, відколи.

В залежності від отриманих ушкоджень, може знадобитися той чи інший вид ремонту. Незначні подряпини переборні в домашніх умовах. Для цього можна скористатися спеціальним набором для усунення подряпин або абразивної полірувальної пастою. Більш помітні подряпини можуть зажадати вже часткової фарбування з попередньою підготовкою.

Якщо подряпини глибокі, дістають до грунту або металу, – не обійтися без шпаклівки. Пошкодження фарби на кузові, а також порушення ліній силуету автомобіля вимагають більш серйозного ремонту. Всі ці роботи можна виконати як у власному гаражі, так і в автомайстерні.

Як правило, більш серйозні пошкодження автомобіля, коли потрібно рихтувальні та зварювальні роботи, зазвичай виникають в результаті ДТП. Тоді ремонт і фарбування автомобіля виконується в автомайстерні. Адже, крім відновлення геометрії кузова, можуть знадобитися роботи по ремонту двигуна і ходової частини.

Особливості ремонту в автосервісі

Якщо вирішено віддати свій автомобіль в автомайстерню, то потрібно, перш за все, дізнатися, як буде ремонтуватися машина, із застосуванням яких матеріалів і будь робіт. Не завадить домовитися про можливість присутності господаря машини на кожному етапі ремонту. Це робиться для контролю обумовлених умов ремонту і їх виконання.

Якщо глибоку вм’ятину на кузові збираються просто зашпаклювати і пофарбувати, то довіряти свій автомобіль такої майстерні не варто. Будь-яку вм’ятину, перш за все, необхідно рихтувати. Шар шпаклівки товщиною понад 2 мм. не тільки сильніше вмощується, але ще і має властивість тріскатися. Через 3-6 місяців, фарба відійде разом зі шпаклівкою і все потрібно буде робити заново.

Ще одним важливим моментом є зазори між різними елементами кузова, які повинні бути однакові. Звичайно, слід чітко розуміти, що після складного ремонту виглядати машина, як з конвеєра, не буде. Але відмінність в зазорах не повинно кидатися в очі. Поважають себе автостанції, які якісно виконують ремонт, дають річну гарантію на свої роботи.

Рихтовка кузова застосовується в тих випадках, коли вм’ятина глибше 3-х мм. Залежно від місця знаходження, її витягують за допомогою спеціального інструменту або вибивають з внутрішньої сторони молотком з гумовою насадкою. З відновленого ділянки видаляється фарба з заходом на прилеглі поверхонь на 3 см. Зачищені ділянку обезжиривается, шпаклюється, фарбується, покривається лаком і полірується.

Ремонт в домашніх умовах

Ремонт і фарбування автомобіля можуть виконуватися у власному гаражі. Але для цього доведеться витрачати свій час. Також необхідно володіти навичками рихтувальника і маляра, так неакуратний ремонт призведе тільки до псування дорогих матеріалів.

Ремонт або фарбування своїми руками варто виконувати, якщо на кузові не більш, ніж 1-2 вм’ятини. До того ж є певна складність в підборі фарби. Іноді не обійтися без змішування різних відтінків і комп’ютерного підбору кольору.

Коли ушкодження істотні, потрібна заміна частин кузова і рихтувальні роботи у великому обсязі, при цьому перефарбовувати потрібно практично весь кузов. Зрозуміло, краще звернутися в автомайстерню, де є все необхідне обладнання для таких робіт.

Які роботи можна виконати своїми руками?

Перш за все, на свої сили можна розраховувати, якщо пошкодження кузова торкнулися лише лакофарбового покриття. Відполірувати або підфарбувати автомобіль може практично кожен автомобіліст, у якого є бажання і відповідне місце. Інше питання – якість робіт, що проводяться самостійно.

Найчастіше намагаються позбутися від подряпин по лаку. Якщо звернутися в майстерню за такою дрібницею, то доведеться заплатити суму, у багато разів перевищує вартість витратних матеріалів. Виграти час навряд чи вийде, оскільки чекати доведеться набагато довше, ніж тривалість самої процедури. У той же час, маючи вдома пасти і полірувальну машинку, можна в лічені хвилини позбутися подряпини.

Автолюбителі нерідко цікавляться, наскільки важливо полірувати подряпини. В принципі, якщо пошкодження торкнулося тільки лакового шару, то ніякої небезпеки для кузовного металу в цьому немає. Однак подряпина, що дістає вже до фарби, відкриває шлях вологи, незважаючи на те, що під фарбою знаходиться жирний шар грунту.

Автомобільні грунтовки мають антикорозійними властивостями, але в той же час вони не можуть забезпечити 100-відсоткову герметичність. Втім, вони для цього і не призначені. Тому глибокі подряпини слід усувати і фарбувати якомога швидше.

Усунення глибоких подряпин не може обійтися без фарбування плямою. Спочатку потрібно зашліфувати подряпину 500-800-им наждаком до металу, після чого обробити область навколо 2000-ним. Далі наноситься шпаклівка і грунт.

На замітку

Ні в якому разі не можна фарбувати метал без попередньої грунтовки. Фарба може роздутися вже через кілька тижнів. У будь-якому випадку вона не протримається довго, і всю роботу доведеться переробляти.

Для усунення подряпини без вм’ятини шпаклівки потрібно зовсім небагато. Необхідно лише заповнити шар, знятий в процесі шліфування. Шпаклівку слід ретельно зачистити, щоб вона залишилася тільки на місці подряпини і не виходила далеко за її межі. В іншому випадку після фарбування залишиться помітний горб.

Найскладніше при усуненні глибоких подряпин – це не шліфування і шпаклівка, а фарбування. Перш за все, потрібно підібрати відповідний колір. Якщо автомобіль вже фарбувався, то напевно у господаря залишилася фарба. Якщо ж фарби немає, то її готують за кодом або підбирають за допомогою комп’ютера.

На замітку

Найбільш примхливі в підборі світлі відтінки металіка. Майже ніколи не вдається підібрати такі фарби зі 100% -вою точністю. Навіть спеціальний сканер не в змозі впоратися з цим завданням. Але невеликі розбіжності у відтінку можна нівелювати, якщо зробити плавний перехід.

Для фарбування переходом, слід згадати про необхідність мати обладнання для фарбування. Фарбувати можна і балончиком, але це тільки в тому випадку, якщо є потрібний відтінок, що на практиці зустрічається дуже рідко. Якщо фарба підібрана комп’ютером, то наносити її можна тільки пульверизатором.

Для фарбування знадобиться наступний набір обладнання та матеріалів:

  • пульверизатор;
  • компресор;
  • набір наждакових паперів або дисків;
  • орбітальна машинка (електрична або пневматична);
  • полірувальна насадка;
  • полірувальна паста (великої та дрібної абразиву);
  • лакофарбові матеріали (грунтовка, фарба, лак, розчинники).

Фарбування переходом, необхідна при усуненні глибоких подряпин і відколів на кузові, а також після рихтування локальних вм’ятин, вимагає певного досвіду. Навряд чи вийде з першого разу створити дійсно непомітний перехід. У таких випадках краще звернутися до фахівців.

Цікаве відео: фарбування деталі балончиком