Підходи до тюнінгу автомобіля Ауді 80 – перетворюємо його в автомобіль XXI століття

Тюнінг автомобілів Ауді 80 не знає меж, адже у таких машин величезний потенціал для вдосконалення. Ці машини оснащені надійними силовими агрегатами і мають оцинкований кузов, який може служити десятиліттями.

Тюнінг двигуна Ауді 80 – вивільнення потужності

Автомобіль, про який піде мова, випускався в 80-90 роках минулого століття, і щоб конкурувати з сучасними машинами в динаміці, йому необхідна, перш за все, доробка двигуна. Для збільшення потужності можна виконати наступне:

  1. Замінити головку блоку циліндрів на Golf 3 ABF або Golf 2 9A.
  2. Переробити карбюраторну систему харчування на інжекторних.
  3. Максимально розточити циліндри.
  4. Встановити сучасну вхідну і випускну системи.

Всі ці доробки дозволять отримати на виході максимальну кількість кінських сил. Форсаж двигуна слід доручити досвідченим мотористам. Хвалена німецька якість досить легко зіпсувати, якщо братися за модернізацію, не володіючи високою кваліфікацією. Щоб приборкати потужний мотор, рекомендується встановити дискові гальма.

Зовнішній тюнінг Ауді 80

В першу чергу, під зовнішній тюнінг потрапляє фарбування кузова. Вона може бути ексклюзивною, наприклад, доповнена аерографією, або просто виконана «під завод». Сьогодні стало модним наводити автомобілі 20-30-річного віку до оригінального стану. Повторити при цьому намагаються не тільки ЛКП кузова, але і всі внутрішні обробки.

Для додання Ауді 80 оригінального виду також можна обклеїти її текстурной плівкою або пофарбувати рідкої гумою, створивши матовий або шорсткий ефект. При бажанні плівку і рідку гуму можна зняти без пошкодження лакофарбового покриття. При цьому, поки присутні декоративні шари, власна фарба повністю захищена від абразиву, вологи та інших зовнішніх впливів.

Не секрет, що фари формують, так званий «погляд авто». Передні фари можна залишити незмінними, але спорядити їх «ангельськими очками» або світлодіодними «віями». Стопи та ліхтарі, можна замінити на більш ефектні – світлодіодні, які осучаснять світлове обладнання «восьмидесятки».

Обважування здатний стати одним з найбільш помітних елементів кузова. Вдало підібраний, він буде не тільки привертати увагу оточуючих, а й поліпшить аеродинаміку автомобіля. Підкреслити спортивний образ, створений обвісом, зможе накладної повітрозабірник на капоті, а також спойлер.

За допомогою пластикових накладок на заднє і переднє скло можна міняти обриси кузова Ауді 80, втім, як і будь-який інший моделі. Наприклад, якщо пустити смужку по верху заднього скла, то «восьмідесятка» відразу стає по дизайну років на 10 молодше. Аналогічним способом можна впливати і на дизайн автомобільної оптики, не змінюючи штатні фари або ліхтарі.

Досить потужним засобом зовнішнього тюнінгу є аерографія . У спеціалізованій студії можна замовити нанесення практично будь-якого малюнка, символу або логотипу. Аерографія буває кольоровий, чорно-білого, постійно або тимчасовою. Прикрашати автомобіль також можна також і за допомогою плівкових наклейок.

Новий вигляд Ауді 80 підкреслить тонування стекол. Вона може бути звичайна, дзеркальна або «хамелеон». Ефект буде залежати від виду плівки. Останнім часом у продажу з’явилися набори для установки електрохромноє тонування, що дозволяє натисканням кнопки на пульті-брелоку моментально затемнювати або просвітлювати скла.

Тюнінг салону

Далеко не нові «восьмедесяткі», змінивши кілька господарів, як правило, приходять на тюнінг з вельми зношеним салоном. Але це не біда, оскільки все можна виправити. Якщо відновлюється заводський стан, то можна на спеціальних сайтах придбати нові деталі салону. Швидше за все, це будуть репліки, але дещо можна знайти на авторазборке, причому зовсім недорого.

Корисна порада:

якщо крісло водія просіло, то його слід замінити разом з пасажирським на більш сучасні. Оригінальні крісла в хорошому стані знайти досить складно. Але крісла від новіших моделей не тільки краще, але і краще вписуються в концепцію тюнінга.

Сучасне рульове колесо подарує комфортні відчуття при управлінні. Вибір рулів дуже великий-кожен знайде для себе те, що потрібно. Однак можна обтягнути шкірою або вінілом рідний кермо Ауді, подарувавши йому друге життя. Матеріал оболонки керма, як правило, повинен відповідати домінуючою оббивці салону.

Говорячи про внутрішній тюнінг, не можна не згадати модернізацію обладнання. В період випуску Ауді 80 ніхто не знав про системах навігації і парктронік. Сьогодні ці прилади коштують практично в кожному авто. Ними доцільно обладнати і «восьмідесятку», особливо якщо працювати над її тюнінгом.

Підвіска

Підвіска грає важливу роль в концептуальному тюнінгу, адже багато в чому від неї залежить поведінка автомобіля на трасі. Для тюнінгу Ауді 80 можна підібрати спортивну підвіску. Щоб не вдаватися в тривалі експерименти, її краще придбати в зборі у будь-якого перевіреного виробника, наприклад FK-Automotive.

На замітку

Більш жорстка підвіска має як переваги, так і недоліки. З одного боку збільшується чутливість керма і курсова стійкість, але з іншого-пропадає м’якість. Купини і тріщини на асфальті автомобіль зі спортивною підвіскою проїжджає значно голосніше.

М’якість підвіски залежить, перш за все, від пружин. Амортизатори в даному випадку відіграють другорядну роль. Треба сказати, що при жорстких пружинах вони зношуються менше, оскільки скорочується їхня робоча амплітуда. Щоб пружини і амортизатори відповідали один одному, краще вибирати готові комплекти або доручити вибір кваліфікованого «ходовик».

Колісний тюнінг

Колеса автомобіля розглядаються як дуже важливі об’єкти для тюнінгу. Однак, чим вони більші і ширше, тим сильніше вражають оточуючих, та й машина на таких колесах тримається рівніше і стійкіше при їзді по поганій дорозі. Перевагу можна віддати будь-яким дискам, але поки що популярними є саме ковані, з нанесеним унікальним візерунком. Підкреслювати красу дисків великого діаметру повинна низькопрофільна гума.

Наявні диски, якщо їх вигляд залишає бажати кращого, можна самостійно пофарбувати. Зазвичай фарбують або в колір кузова, або в контрастний. Перед фарбуванням з дисків знімають покришки, ретельно відмивають їх від бруду і бітуму, наносять спеціальний грунт для кольорових металів і тільки потім накладають кілька шарів фарби.

На замітку

Фарбування легкосплавних дисків-хороший дизайнерський прийом, однак в процесі експлуатації вони можуть дряпатися камінчиками і абразивом. Якщо подряпини і відколи неглибокі, то в цьому випадку допоможе машинна полірування.

Тюнінг автомобілів Ауді може проводитися як своїми руками, так і в спеціалізованому тюнінг-ательє. Перший спосіб дозволяє значно заощадити, а другий-позбавляє можливих помилок. Вибрати краще той, який прийнятний для вашого бюджету.

Цікаве відео: черпаємо ідеї тюнінга Audi 80