Підготовка автомобіля до фарбування і необхідні для цього матеріали

Ідеальна підготовки машини вимагає повного видалення старої фарби з деталей кузова. Для цього краще скористатися пневматичної шліфувальної машинкою і абразивним кругом Р-80. Після грубої очистки машини, коло потрібно замінити на Р-180 і зчистити залишки покриття до голого металу.

Якщо після зачистки будуть виявлені нерівності на машині, то їх слід зашпаклювати наповнює шпаклівкою (якщо нерівності глибокі). Потім універсальної і фінішної, при цьому шар не повинен бути більше 2-3 міліметрів, інакше шпаклівка буде неправильно висихати і навіть може потріскатися.

Далі, в залежності від глибини нерівностей (ям, вм’ятин), слід вибрати коло для машинки і зачистити шпаклівку (останнім колом повинен бути Р-280). Після шліфування необхідно знежирити машину і обтерти малярської серветкою.

На замітку

Одноразове нанесення кислотного грунту не буде зайвим. Кислотний грунт краще всіх матеріалів сприяє чудовою захисту від корозії. Через 10-15 хвилин потрібно нанести два шари основного грунту.

Після повного висихання грунту, шпакльовані місця вручну затираються великим праскою з наждаком Р-320. А інша частина кузова затирається машинкою з колами Р-400, потім Р-500.После повної затірки грунту машину потрібно знежирити і обтерти антистатичною серветкою.

Тепер можна приступати до фарбування автомобіля своїми руками. Два-три базових шару фарби, при нормальній покриваності, цілком достатньо. Якщо машина фарбується металликом, то через 20-30 хвилин її потрібно обтерти серветкою і нанести два шари лаку.

Тільки застосувавши знання на практиці можна повністю зрозуміти, що таке підготовка автомобіля до фарбування. Тому, пройшовши теоретичну підготовку, бажано відразу приступати до практики. По ходу роботи можна буде ознайомитися з усіма нюансами.

Не потрібно намагатися зробити все в перший же день. Краще розписати на папері детальний план з підготовки машини. Бажано робити наголос не на швидкість роботи, а на її якість, а щоб досягти гарного результату, потрібно знати технологію фарбування автомобіля. В такому випадку, після завершення підготовки ви будете знати, що зробили все для створення якісного ЛКП.

Підготовка фарбувального обладнання

Пофарбувати автомобіль можна аерозольними фарбами або з пульверизатора. Останній спосіб дає найбільш якісний результат. Однак велике значення має сам фарбувальний пістолет. Професійні інструменти коштують від 500 доларів, тоді як дешевий аналог, якість фарбування яким практично, як у балончика, може коштувати до 100 доларів.

Перед фарбуванням автомобіля, необхідно ретельно підготувати інструмент. А саме:

  • промити розчинником головку пістолета;
  • повністю вимити від фарби заправні ємності;
  • перевірити повітряні і масляні фільтри компресора;
  • протерти від пилу пневматичні шланги.

Матеріали для кузовних робіт

Повністю очищений від старої фарби кузов набуває металевий блиск. Але якщо залишити машину після шліфування, то вже через кілька днів вона потьмяніє. Це означає, що поверхневий шар металу став окислюватися, причому це відбувається навіть з алюмінієвим кузовом.

Якщо з автомобіля знята фарба, то метал потрібно якомога швидше захистити. Як вже говорилося, найкраще покрити його антикорозійним грунтом. Непоганий ефект має цинково-марганцевий Цинкар. Зараз цей перетворювач іржі продається в пляшках з розпилювачем, тому наносити його дуже зручно.

Після нанесення антикорозійного кошти, необхідно дати йому прореагувати. Зазвичай на це йде півгодини, але краще витримати годину або два. Далі, потрібно заґрунтувати автомобіль епоксидної грунтовкою, і тоді іржа точно не проступить.

зварні шви, днище, пороги і всі інші ділянки, які не перебувають на увазі, можна обробити засобом Бикор. Цей матеріал досить еластичний після застигання, завдяки чому дуже довго не розтріскується.

На замітку

Додатково зварні шви необхідно покрити автомобільним герметиком. Він продається в бляшаних банках і наноситься вузької пензликом прямо по «Цинкар».

Особливу увагу слід приділити антикорозійного обробці дверей. Внизу у них є дренажні отвори, які призначені для відводу води, що проникає через віконні ущільнювачі, а також конденсату, що утворюється взимку через різницю внутрішньої і зовнішньої температури. Ці отвори потрібно час від часу прочищати. Але головне – двері зсередини необхідно обробити Мовілем.

На замітку

При підготовці автомобіля до фарбування знадобиться абразивна шкірка з різним розміром зерна. Купувати слід водостійку шкурку, яка зазвичай має блакитний або коричневий колір. Жовту купувати не слід, так як вона призначена для будівельних робіт.

Перед нанесенням будь-якого покриття, необхідно здійснювати знежирення поверхні, за винятком тих випадку, коли ведеться фарбування по сирому шару. Робиться це розчинниками. Сьогодні для знежирення чутливих до органічних розчинників поверхонь використовується антисилікону. Але шпаклівку слід знежирювати розчинником 646/647, оскільки він випаровується набагато швидше, ніж антисилікону, завдяки чому встигає вийти з часу до того, як будуть нанесені такі шари.

Фарбу для кузова треба вибирати або акрилову, або «нітру». Алкідні емалі пішли в минуле, вони довго сохнуть і швидко втрачають блиск. Для недорогих автомобілів можна використовувати фарбу «Віка», але врахуйте, що розбавляти її потрібно тільки її рідним розчинником.

Автомобільні лаки представлені сьогодні в широкому асортименті. Вибір залежить, перш за все, від бюджету. Однак якщо фарбуються деталі автомобіля з переходом, то грає роль колір лаку. Незважаючи на те, що лаки позначаються як безбарвні, певна тінь вони все ж мають, і краще, якщо перехід буде виконуватися тим же лаком.

Цікаве відео: як підготувати капот до фарбування