Локальне фарбування капота: як правильно виконати перехід на заводський лак

невеликі дефекти, які можна прибрати за допомогою локального ремонту, що набагато дешевше і простіше.

Звичайна локальне фарбування капота дозволяє усувати невеликі пошкодження, при цьому пристойно економити витратні матеріали, час і зусилля. Для виконання такої фарбування потрібно:

  1. Зашпаклювати нерівність. Бажано звести до мінімуму площа шпаклівки, а при обробці – не виходити далеко за її межі.
  2. Нанести грунт. Площа грунту повинна бути якомога менше, але обов’язково накриваються все ремонтне пляма. Під час затирання грунту не слід сильно виходити за межі плями.
  3. матований деталь з запасом або повністю (наждаком «Р-1500» або ж м’яким скотч-Брайт). Якщо матовість недостатня, то фарба не буде за що зачепитися і незабаром вона почне відшаровуватися.
  4. Пофарбувати капот локально. Фарбування повинна здійснюватися декількома шарами, при цьому кожен наступний шар повинен перекривати попередній. Якщо нерівність знаходиться прямо посеред деталі, то вийде пляма, межі якого потрібно буде розігнати спеціальним розчинником для переходу.

Після висихання лакофарбового покриття, зону переходу можна буде зашкуріть наждаком «Р-2000» і заполірувати. В ході полірування счищаются можливі порошинки і смітинки, а також коригується шагрень. Слід зауважити, що найкращий результат при локальній фарбування деталі дає застосування лакофарбових систем – готових наборів матеріалів, найкращим чином поєднуються між собою .

Особливості локальної фарбування капота

При локальної забарвленням повинна бути добре підібрана фарба на комп’ютерному підборі, -тільки тоді можна розраховувати на повний збіг кольору. У випадку з металликом, грунт потрібно зафарбовувати плавно, добре розпорошуючи металік по сторонам, інакше буде видна зона переходу фарби. Після кожного шару потрібно підсушувати капот і обтирати його антистатичною серветкою, яка буде збирати фарбувальну пил.

Межі плями на лаку можна розігнати розчинником для переходу, але щоб виключити можливість відшаровування лаку, рекомендується розкрити капот повністю. Теж саме стосується й акрилової емалі. Однак якщо пошкодження займає менше 30% площі капота, то можна обійтися і локальної лакуванням, – вибір технології залежить від різних обставин, в тому числі і від наявності досвіду.

Складнощі виконання локальної фарбування деталей автомобіля полягають в стикуванні з лаковим шаром. Якби не лак, то можна було б просто пофарбувати місце пошкодження і заполірувати перехід. Але лак, на відміну від фарби, не має власного кольору і володіє прозорістю. Тому при локальній фарбування необхідно зробити так, щоб всі верстви ЛКП збіглися по висоті.

Заводські шари ЛКП розташовуються в наступному порядку: грунт, фарба, лак. Якщо при ремонті ми наносимо шпаклівку, то вона не повинна підніматися врівень з лаком. В іншому випадку фарба і ремонтні шари лаку ляжуть бугром. Правда, мова йде про десятки мікрон, але справа в тому, що при цьому правильна стикування шарів не виходить.

При зачистці місця пошкодження буде зовсім не зайвим скористатися товщиноміром. Цей прилад дозволяє контролювати залишкову товщину шарів покриття. Втім, у кожного автомаляра свої прийоми, головне – отримати якісний результат. Однак якщо намагатися робити так, щоб всі верстви збіглися, то чудовий результат буде гарантований.

На замітку

При роботі з металликом спочатку наноситься, так званий биндер, – сполучний лак, що створює прозору підоснову, в якій тонуть частинки алюмінієвої пудри, рівномірно розподіляючи по всій товщині шару. Якщо фарбувати локально без біндера, то межа плями вийде темною.

Фарба при локальному ремонті наноситься, як правило, трьома шарами. Площа кожного плями повинна бути трохи більше, ніж у попереднього. Таким чином, максимально дотримується збіг висоти шару фарби ремонтного плями і основного ЛКП. Щоб мати уявлення про сутність даного методу, потрібно уявити блюдце, яке потрібно наповнити чаєм в три етапи.

Останній шар фарби необхідно розтягувати до самого краю біндера, але, не виходячи за його межі. Чим більш плавною буде розтяжка, тим менш помітним виявиться перехід. З першого разу навряд чи вийде добитися ідеальної якості, але з часом напрацьовуються навички, які допомагають визначати інтенсивність напилення на кожному етапі.

Коли фарба заматовеет, можна наносити лак. Перший шар лаку теж матовий. Він не повинен сохнути, тому вже через хвилину слід наносити глянсовий лаковий шар. Лак повинен укрити всю ремонтну зону і вийти на рідне ЛКП. Він утворює на кордоні з заводським лаком мікроскопічну «сходинку», яку потрібно зробити «пандусом», тобто максимально згладити.

Для того щоб прибрати цю «сходинку», по контуру плями необхідно нанести використовуваний лак, наполовину розведений розчинником. Вийде дуже рідкий лак, який і зробить «сходинку» вдвічі нижче. Далі потрібно виконати ту ж процедуру, але тільки вже чистим розчинником.

На замітку

Чим більше розбавляється лак, тим він стає менш в’язким. Це обов’язково слід враховувати працюючи пульверизатором, інакше з’являться патьоки. Якщо немає впевненості в діях, то краще спочатку зробити пробний візит на непотрібної деталі.

Коли розчинник повністю висохне, і лак не буде липнути, можна приступати до полірування переходу. На цьому етапі загладжуються стики і вирівнюється шагрень. Але поліруванням не варто захоплюватися занадто, тому що можна протерти лак до фарби. Слід працювати так, щоб полірування була мінімальною.

На сьогоднішній день існують прилади, які дозволяють максимально швидко виконувати локальні роботи. Завдяки їм шпаклівка, грунтовка і фарба сушаться всього 2-3 хвилини. Йдеться про сучасний німецькому обладнанні. Детальніше про нього можна дізнатися, подивившись відео, яке представлено нижче.

Цікаве відео: новітня технологія експрес-ремонту ЛКП