Інноваційну силіконову плівку для тонування стекол наклеїти своїми руками може кожен

Знімна силіконізована тонування – матеріал відносно новий, і викликає чимало запитань у автомобілістів, тому давайте розбиратися разом

Сьогодні все більшої популярності набирає тонування стекол машини силіконовою плівкою. У порівнянні з традиційними видами тоніровочних матеріалів, вона має цілий ряд переваг і максимально чітко виконує свою функцію. Дуже важливою перевагою силіконової плівки є можливість її багаторазового зняття і установки. Наприклад, при виникненні проблем з інспекторами з приводу тонування, Ви можете її зняти і скачати в рулон, а при необхідності встановити заново. При цьому плівка абсолютно не втрачає свого вигляду при черговому наклеюванні.

Переваги силіконової плівки

Плівка на силіконовій основі має наступні переваги: ​​

  • не боїться морозу (не деформується при негативних температурах);
  • не пропускає сонячний ультрафіолет;
  • не мне і не рветься;
  • не відблискує завдяки особливій фактурі;
  • має значну міцність.

Крім перерахованих вище достоїнств, є у силіконовій тонування одне найголовніше – її можна скільки завгодно раз знімати і клеїти заново. Виробники обіцяють до 5 тисяч циклів наклеювання і видалення. Зрозуміло, ніхто не збирається стільки раз проробляти цю операцію, але заявлена ​​кількість, як мінімум, вражає.

Говорячи про переваги знімною тонування, варто було б згадати і про недоліки. Однак явних мінусів цього виду затемнення поки не виявлено. Не виключено, що силіконова плівка з часом витіснить звичайну. Знімну плівку можна порекомендувати у всіх випадках, і особливо при тонування своїми руками, не маючи досвіду такої роботи раніше.

Процес нанесення силіконової тонування

Силіконова тонування своїми руками не вимагає спеціальних навичок. Всі плівки на силіконовій основі перед нанесенням необхідно рясно змочувати мильною водою. Розчин наноситься як на саму плівку, так і на скло. Використання води з милом дозволить деякий час проводити коректування нанесеною плівки на склі.

На замітку

Найкращий результат досягається при використанні дистильованої води. Таку воду можна купити в будь-якому автомобільному магазині. Вона не містить солей і не залишає розлучень на склі.

Тонування клеїться на скло з 2-3-міліметровим відступом від верхнього краю скла. Не можна залишати плівку на рівні з кромкою скла. У такому випадку вона буде швидко відклеюватися. До слова, силіконова плівка тримається не за рахунок клею, а за рахунок статичного тяжіння.

При проведенні робіт з вирівнювання тонування, поверхня (рекомендується), як слід змочити водою, – це дозволить легше ковзати силіконового шпателю по плівці. На суху можна пошкодити її навіть силіконовим інструментом. Якщо Ви не маєте силіконовим шпателем, то можна скористатися пластмасовим шкільним трикутником або пластиковою карткою, проте, їх спочатку необхідно звернути в м’яку тканину.

Після того як вся вода і повітря вигнані з-під силіконової плівки, потрібно завести всі краї (крім верхнього) під гумові ущільнювачі. Після того як це зроблено, слід провести ще раз процедуру по розрівнювання плівки шпателем. Тепер за допомогою того ж інструменту необхідно контролювати натяг силіконової плівки, щоб не допустити її перекосу.

Силіконова тонування своїми руками наклеюється дуже просто. Процес тонування багатьом схожий на роботу зі звичайною плівкою для затемнення автоскла.

На замітку

Щоб все було в рамках закону, слід пам’ятати про дозволену тонування стекол на авто. Для довідки дивіться ГОСТ 32565-2013

Самостійно виконавши роботу, Ви отримаєте всі переваги знімною тонування і заощадите певну суму, яку можна витратити на інші елементи тюнінгу або паливо.

Від чого залежить якість тонування

Якщо Вам доводилося коли-небудь наклеювати захисну плівку на планшет або смартфон, то напевно роль пилинок в цьому процесі зрозуміла. Їли немає, то повірте, будь-яка порошинка або ворсинка – це не видаляється міхур під плівкою. Та ж проблема має місце і при наклеюванні тонировочной плівки на автомобільне скло.

Ідеальна тонування можлива тільки за умови, що між плівкою і склом не буде присутній ні найменших смітинок. Це означає, що при наклейці силіконової тонування, необхідно дотримуватися максимальної чистоту. Можна наклеїти таку плівку на швидку руку, але потім, в уже більш відповідному місці, переклеїти її максимально акуратно.

У силіконової знімною тонування, не дивлячись на те, що вона з’явилася не так давно, вже є чимало критиків. Їх не влаштовує зовнішній вигляд, щербини по краях і наявність дрібних бульбашок. Однак це не проблема плівки. Всі ці недоліки є наслідком недбалого або неправильного монтажу.

Силіконова плівка набагато еластичнішою звичної тонування. Різати її потрібно дуже гострим лезом, бажано новим. Звичайний ніж або ножиці для цього не підходять, тому що вони чіпляють край плівки і тягнуть її, поки та не порветься. В результаті краї виходять рваними або кривими.

На замітку

Якщо не виходить акуратно вирізати силіконову плівку, то можна скористатися металевою лінійкою. Це не дуже зручно, але оскільки вирізати потрібно тільки один раз, то можна і постаратися.

В випадках, коли часто доводиться знімати силіконову тонування, плівка неминуче набере на себе пилинок. Ідеально вона вже не приклеїться, і місцями утворюються бульбашки. Але вихід завжди є – можна промити плівку під струменем води або прополоснуть в тазику.

Будь-яка плівка, в т.ч. і силіконова, не ляже бездоганно на брудне скло. Але і це не біда, оскільки скло легко очищається від практично будь-яких забруднень. Якщо це краплі фарби, клею або герметика, то їх легко видалити лезом. Жир змивається розчинником і гарячою водою з миючим засобом.

Плівка на основі силікону не така слизька, як звичайна тонування. Гумовий шпатель для розрівнювання може чіплятися за силікон навіть на мокру. В результаті плівка буде нерівномірно розтягнута, і на просвіт можна помітити, що вона світліше там, де тонше. Щоб перекосів не було, необхідно обприскувати плівку зверху більш концентрованим мильним розчином, ніж той, який наноситься на скло.

«Багаторазовість» знімною плівки в певному сенсі гарантує високу якість тонування. Якщо не вийшло наклеїти ідеально з першого разу, то завжди можна зняти і спробувати знову. Потрапив волосок або смітинка – не біда! Знімаємо, прополіскують і знову наклеюємо.

Цікаве відео: демонстрація наклеювання знімною тонування на силіконовій основі